Арда разочароваха своите фенове с 0:3 у дома срещу предпоследния в класирането

Ботев (Луковит) постигна първата си победа за сезона в Суперлигата при мъжете.  Волейболистите на Петьо Драгиев унизиха отбора на Арда (Кърджали) пред собствената му вярна публика и го разгромиха с 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)* за 74 минути.Гостите натиснаха домакините с по-успешен сервис и най-вече с по-настоятелна атака още в първия гейм.  Въпреки че капитанът Невен Нешев бе сред титулярите на Небесносините, играта на Арда бе неузнаваемо слаба за съжаление на 800-те зрители по трибуните.  Ботев се възползва от грешките на кърджалийци, за да поведе убедително и във втората част.  Това бе геймът, в който Нешев се разигра, а и с отличното включване на младия Димитър Калчев от ъгъла домакините почти стопиха изоставането си малко преди края на частта.  Все пак до обрат не се стигна и Ботев спечели и този гейм.  В третата част луковитчани напълно доминираха на терена.  Нападателите на Ботев се надпреварваха да тормозят Арда с успешните си атаки и геймът бе затворен при категоричното 25:15. Топреализатор на мача стана Спас Байрев със 17 точки за победителите.  Пламен Драгиев добави 13, а Мирослав Братанов – 12.  Най-резултатен за Небесносините беше Невен Нешев с 11 точки.Във временното класиране Арда е на десето място с 6 точки, а Ботев е единадесети с 3.