Словесният публичен и дистанционен дуел между премиера и лидера на Демократична България набра нова сила.
Днес от джипа си премиерът заяви по адрес на бившия правосъден министър във второто си правителство:
"Само като му видях гузната физиономия (Христо Иванов), ама двуличието ще им блесне със страшна сила. Всичко излиза наяве рано или късно. Ама такова бягане, оправдаване... Той само да се погледне в огледалото. Да си погледне гузната физиономия. Тя казва всичко. Оправданията няма да му свършат работа, гузната му физиономия казва всичко".
Борисов визира включване на живо на Иванов от протеста на Орлов мост, когато към него се приближава бившият депутат от НДСВ Димитър Ламбовски и казва, че си бил изключил телефона, защото "оня" бил звънял на Маджо. Иванов го прекъсва с: "После ще говорим". Това се изтълкува в някои среди като "гузна реакция". На следващата сутрин Иванов обясни, че се е притеснил за Ламбовски, който е свидетел по разследването за "осемте джуджета" и се е опитал да го предпази да не каже нещо злепоставящо го в ефир.
"Да, сигурно физиономията ми е кисела, когато ми скрояват номер, когато се опитвам да се държа човешки с човек, който възприемам като заплашен свидетел под натиск и се опитвам да го предпазя от това да говори в ефир някакви неща, които може да го злепоставят - казва във видеото днес Иванов. - И това това се превръща в опит на мен да ми се пришие Маджо.
И двамата не пропуснаха да произнесат за пореден път собствените си мантри. Борисов се похвали със строителството на магистрали и чистото ни Черноморие. В отговор Христо Иванов контрира: В момента тези хора и свързани с тях лица получават лъвския пай от българското Черноморие, концесии. Цяла Варна знае, че лъвският пай от пристанище Варна, което се превръща в основна зона за забавления край морето, отива пак в орбитата на Пашата, на Маджо и на СИК, на приятелчетата на Бойко.
Сред изнесената от Христо Иванов цялостна съдебна реформа, освен обещанието да разчисти всичко това, ако получи доверието (на избирателите?), има някои екзотични идеи, като прокуратурата да бъде отчетна на Народното събрание и да бъде премахната прокурорската колегия. По-рано предлаганата от Иванов съдебна реформа бе призната за противоконституционна от ВСС. Така че се налага промяна и на Конституцията.