Преболедуване, доказано с антигенен тест, направен в сертифицирана лаборатория, ще даде възможност за изваждането на „зелен сертификат“. Това стана ясно от думите на служебния здравен министър Стойчо Кацаров в един от сутрешните телевизионни блокове.
Министърът посочи, че сертификатът трябва да бъде изваден от мястото, където изследването е направено.
Ще бъде направена корекция на публикуваната във вторник следобед заповед на министъра за изискването ученици над 12-годишна възраст също да разполагат със „зелен сертификат“, за да могат да влизат в зали, на кино, в заведения или магазини. Това изискване ще важи само за младежи над 18-годишна възраст, посочи Стойчо Кацаров.
Тази нощ в полунощ влизат по-рестриктивните мерки у нас за предотвратяване разпространението на Ковид-19. Данните за броя на новозаразените, приетите за лечение с усложнения в болница и починалите през последната седмица вървят стремглаво нагоре. И докато България е на първо място по смъртност в света, по брой ваксинирани страната ни остава на последно място в Европа.
По-късно днес на брифинг пред медиите министър Кацаров още един път потвърди, че антигенните тестове, направени след 1.12.2020 г., когато те със заповед са приравнени към PCR тестовете, ще бъдат въведени в системата за издаването на "зелен сертификат".
Наша проверка днес обаче показа, че все още онлайн системата не е настроена за това. От лабораториите също очакват допълнителни указания, тъй като твърдят, че има много случаи на въведени данни от направени антигенни тестове на вече преболедували, но все още реално зелен сертификат за тях не може да се вади.
4444
А пранга на носа? Дълго ли ще чакаме?
И,
кух
хХх
Да се борим против подтискащото правителство.
до ххх
Четящ
НАЦИСТА
✡️
Аршин
мдаа
ххх
ГП
Антиваксър
Ветеринарката
Антивакасър
Антиваксър до ветееинарка
Ветеринарката
И ко
А.В.
И
Станчо кумета
До
11111
Изброяване на някои от най-важните основни права:
- Право на лична свобода и неприкосновеност (чл.30).
а) Никой не може да бъде подлаган на мъчения, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение; насилствена асимилация; медицински, научни или други опити без неговото доброволно писмено съгласие (чл.29).
б) Никой не може да бъде задържан, подлаган на оглед, обиск или на друго посегателство върху личната неприкосновеност.
Изключения - при условията и по реда, определени със закон (НПК). В изрично посочените от закона неотложни случаи компетентните държавни органи могат да задържат гражданин, за което незабавно уведомяват органите на съдебната власт, които до 24 часа се произнасят по законосъобразността на задържането.
- Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния живот и срещу незаконно посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име. Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без неговото знание или въпреки изричното му несъгласие. Ограничения - само в предвидените от закон случаи.
- Личната неприкосновеност се допълва от неприкосновеността на жилището. Влизането в жилище без съгласие на обитателя му става с разрешение на съдебната власт или за предотвратяване предстоящо или започнало престъпление.
- Неприкосновеността на личността се гарантира и чрез конституционната забрана за вмешателство в личния живот на гражданите – чл. 32 ал.1. Тук се има предвид неприкосновеността на семейния и личния живот (по недопустим от закона начин и против волята на гражданина).
- Относно статуса на лицата, които са застрашени да бъдат санкционирани и обвинени в извършване на престъпление. Никой не може да бъде принуждаван да се признае за виновен; нито да бъде осъден само въз основа на неговото самопризнание. КРБ провъзгласява презумпцията, че обвиняемият е невинен до установяване на противното с влязла в сила присъда. Никой не може да бъде осъден за действия или бездействие, което не е било обявено от закона за престъпление, към момента на извършването му – чл. 5 ал. 3 КРБ.
Вай дале
...