Чепеларе бе домакин на състезание по спортно ориентиране

Състезание по спортно ориентиране за Купа ЧЕПЕЛАРЕ събра клубове от цялата страна в гр. Чепеларе на 09.08.2024 г.

Над 120 състезатели от Варна, Стара Загора, Пловдив, Габрово, Хасково, Чепеларе, София, Смолян, Ямбол, Сливен, Троян и други градове в България премериха сили в състезание по спортно ориентиране за Купа ЧЕПЕЛАРЕ.

Възрастовите групи при мъже, жени и деца над 10-годишна възраст стартираха в 14:00 часа зад Спортно училище "Олимпийски надежди" гр. Чепеларе. Децата до 10 години стартираха също в 14.00 часа в Градски парк, Чепеларе.

Награждаването се състоя от на площад "Олимпийски" в гр. Чепеларе, където бе и финалът на участниците. Победителите бяха наградени от Боран Хаджиев - кмет на община Чепеларе, Стоян Кузмов - заместник-кмет на община Чепеларе и Вера Бочукова - треньор на СКО "Студенец 24" - Чепеларе. Наградени бяха всички деца до 10-годишна възраст, индивидуалните победители при мъже и жени в различните възрастови групи, клубовете - победители и класиралите се при откритото ориентиране.

Организатори на състезанието по спортно ориентиране за Купа ЧЕПЕЛАРЕ са СКО "Студенец 24" - Чепеларе с подкрепата на Община Чепеларе. Състезанието е от календара на Българска федерация по ориентиране.

Източник: Smolyan.bgvesti.NET