"Родопа" победи на свой терен "Ботев" III (Пловдив) с два гола на рожденика Теодор Стефанов

Изображение 1 от 2

С две попадения на Теодор Стефанов “Родопа” (Смолян) победи “Ботев” III (Пловдив). Двубоят от втория кръг на Трета лига - Югоизточна група се игра на стадион “Септември”, в смолянския квартал Райково. Първият гол падна в 19-та минута, след изпълнение на фаул от страна на Стефанов, който бе и рожденик. Изстреляната от него топка в наказателното поле на гостите рикошира от крака на Светослав Тодоров и съответно влезе в мрежата на Дениз Русев. Минута преди това, капитанът на “зелено-белите” се опита да изненада стража на пловдивчани, но топката бе избита над напречната греда в корнер. В 37-та минута Захари Николов остана сам срещу Русев, след като получи пас от своя брат-близнак Александър Николов, но ударът му бе слаб и до гол не се стигна.
    През вторите 45 минути отново Теодор Стефанов обра овациите на феновете, вкарвайки много красив гол с удар на метри от очертанията на наказателното поле в 52-та минута. Това се оказа и последен гол в мача, завършил при резултат 2:0.
    С много добри изяви в мача се отличи и вратарят на „Родопа“ Алекс Василев.
    Отново отлично съдийство на главният рефер Николай Запрянов и неговите асистенти Месут Ахмедов и Ириней Бодуров.

Източник: Smolyan.bgvesti.NET