Отборът по пожароприложен спорт на Кърджали спечели купата на директора на РДПБЗН — Бургас

Турнирът по пожароприложен спорт се проведе на стадион «Лазур» в град Бургас на 5-ти септември. В него взеха участие отбори от дирекциите на пожарната в Бургас, Велико Търново, Шумен, Пловдив, Плевен, Кърджали и Стара Загора, както и доброволно формирование от Варна.

Отборът на РДПБЗН - Кърджали успя да спечели купата на директора на РДПБЗН — Бургас с резултат 28.36 сек.

В дисциплината „Бойно разгръщане от мотопомпа“ победител е отборът на Пожарна безопасност — Бургас с резултат 27,99 секунди. На второ място се класира отборът на РДПБЗН - Пловдив с резултат 29,26 секунди. Отборът на Кърджали в тази дисциплина остана трети с резултат 29,40 секунди. След тях се класираха РДПБЗН Шумен (29,45), РДПБЗН Стара Загора (30,71), РДПБЗН Велико Търново (31,38), РДПБЗН Плевен (31,57), ДФ Варна (50,08).

Припомняме, че миналата година на този турнир отборът на Кърджали постави републикански рекорд по бойно разгръщане на мотопомпа 27.49сек.