Георги Димитров отново е шампион в турнир по борба в Симеоновград

Хасковският борец Георги Димитров отново стана шампион в традиционния турнир „Шестте великденски ангела“, провел се вчера в Симеоновград. В инфарктна среща той победи Богомил Бонев в тежка категория.

В категория до 75 кг шампион стана Стилиан Илиев от Димитровград. В категория до 95 кг е победителе Мирослав Христов.

Състезанието бе организирано от Община Симеоновград и местния спортен клуб по борба „Вълко Костов“ с президент и треньор Росен Бонев. Представителите на домакините спечелиха 6 златни, 5 сребърни и 6 брознови медала.

В надпреварата участваха отбори от цялата страна. Един от големите приятели на СКБ „Вълко Костов” инж. Славин Янакиев бе награден с юбилеен медал и плакет 100 години организиран спорт.

Треньорът по борба Росен Бонев награди своите възпитанички от златното поколение - Деница Дикмова, Ива Бонева, Симона Пенкова, Теодора Цветанова с юбилейни медали. Бяха наградени също и приятелите на клуба по борба, които са допринесли за развитието на този спорт в Симеоновград - Донко Трендафилов, Димитър Адамов, Георги - Къдравия, Даниел Колев - бивш треньор на Нова Загора.

Турнирът започна с едноминутно мълчание в памет на починалите Борко, Силвия и шестте великденски ангела.

Източник: Haskovo.NET