Един ден Иванчо и Марийка си играли на двора с топката. Иванчо казал на Марийка, че иска да види гащичките й. Тогава качил топката на дървото и казал на Марийка да я вземе. И докато се качвала Иванчо й гледал гащичките и в това време излязла майка й и се провикнала:
- Марийке, Иванчо ти гледа гледа гащичките.
На другия ден сщото, а на следващия ден Иванчо пак качил топката на дървото и казал на Марийка да я вземе и точно тогава пак се провикнала майка й.
- Марийке, Иванчо пак ти гледа гащичкити.-казала майка й.
- Нищо мамо, без гащички съм.
Изкуственият интелект и фалшификацията на реалността
18,740
Преди седмица медиите гръмнаха с новината за публикувана гола дийпфейк снимка на Тейлър Суифт. Манипулирани изображения на 33-годишната певица бяха видени от милиони потребители преди да бъдат свалени 19 часа след качването им в платформата на милиардера Илон Мъск.
Задава ли Изкуственият интелект свят, в който няма да сме сигурни в това, което виждаме и чуваме? И как да сме убедени, че всичко контролирано цифрово - от валута до мозъчни чипове – не подлежи на атака? Отговорите на тези въпроси търсим от Иван Ванков- Гатака. Той е консултант по
високотехнологични проекти.
Коментари (0)
ВходВсе още няма коментари. Бъди първият!